הכירו פתרונות לייבוש רטיבות מתחת לריצוף

אין ספק שהצפה מהווה את אחד הסיוטים הגדולים שעלולים להתרחש במבנה והכוונה בעיקר למים ולחות בתוך הקירות ומתחת לרצפות. הצפות נגרמות בדרך כלל בשל תקלות צנרת המים והביוב וכן בשל דליפת מי גשמים מהגג, קירות ואף בשל הצפה בכל האזור בשל גשם עוצמתי במיוחד.

בעוד שהמים על פני השטח ניתנים לפינוי מהיר באמצעים פשוטים יחסית הרי ממתין לנו אתגר לא פשוט מתחת לרצפות. המים הכלואים מתחת לרצפות אינם יכולים לחלחל שכן מתחתם יש שכבת בטון ובצדדים יש קירות החוסמים את תנועת המים הטבעית. כתוצאה מכך שלוליות המים נשארות במקומן ומרטיבות את מצע החול או הסומסום (חצץ דק) שעליו מונחות הרצפות. 

כמעט מיותר לציין שרטיבות מתחת לרצפות או רטיבות בקירות מהווה במפגע משמעותי. המים מהווים מקור לנזקי מבנה בשל החלדת קונסטרוקציית הברזל והחלשת הבטון. כמו כן, יש חשש אמתי לנזקי תשתיות ובמיוחד למערכת החשמל שעלולה להשתבש ולקצר, עד לכדי סכנת חיים. סכנה בטיחותית נוספת היא התפשטות עובש ומיקרואורגניזמים נוספים במקום שעלולים לגרום לתופעות של אסטמה ואלרגיות. 

צוות SMART-PLUMBERS מומחים לייבוש רטיבות מתחת לריצוף וברשותנו מיטב הציוד שיחזיר את המבנה שלכם למצב תקין ובטוח. 

 

נפרדים מהרטיבות בעזרת טכנולוגיה עוצמתית

בעבר היה נהוג לבצע ייבוש רטיבות מתחת לריצוף באמצעות הרמת מספר אריחים (לעיתים אף שורה שלמה..) והמתנה לייבוש טבעי של מספר שבועות ואף חודשים. מדובר בפתרון בעייתי שגורם לנזקים לשלמות הרצפה, משבש את שגרת החיים במקום לתקופה ארוכה למדי וכן מייקר את עלות הביצוע. כיום המצב השתנה ויש פתרונות זמינים ואפקטיביים לייבוש רטיבות מתחת לריצוף, ייבוש קירות וכן קונסטרוקציות במהירות, יעילות, בשקט יחסי ובעלות אפקטיבית. כל שצריך בכדי לייבש מקום הוא להחדיר במקום נוח צינור אל מתחת הרצפה ולהזרים אוויר דרך מכשיר שמתאים למצב במקום. 

קיימות 2 דרכים על פיהם מכשור לייבוש רטיבות מתחת לריצוף פועל:

• הזרמת אוויר חם מתחת לרצפות –  מכשירים המזרימים אוויר חם פועלים כמו מייבש כביסה ופשוט מזרימים כמויות גדולות של אוויר חם למקום. כתוצאה מכך המים במקום מתאדים ומשתחררים דרך חריץ שנקדח בנקודה נוחה, ישר החוצה לאוויר החופשי.

• הזרמת אוויר יבש מתחת לרצפות – לעיתים קרובות עדיף להימנע מהזרמת אוויר חם מתחת לרצפות. במיוחד כשמדובר במצבים בהם החיפוי במקום עשוי מחומר הרגיש לחום, כמו רצפת פרקט, שטיחים מקיר לקיר ועוד. ייבוש רטיבות מתחת לריצוף בעזרת הזרמה מאסיבית של אוויר יבש, משיגה אפקט דומה של אידוי המים הכלואים ושחרורם דרך חור ישירות החוצה מהמבנה. 

צוות SMART-PLUMBERS מפעיל טכנולוגיות מתקדמות לייבוש רטיבות מתחת לריצוף תוך בחירת הציוד המתאים למקום. ביכולתנו לבצע ייבוש תוך קידוח או לחלופין, פתיחת סדק קל בין רצפות והזרמת אוויר יבש פנימה. את עבודות הייבוש אנו מבצעים לאחר שביצענו בדיקות מקיפות במקום וקיבלנו תמונה ברורה לגבי מצב הרטיבות בעזרת ציוד הכולל מצלמה טרמית וכן חיישן לחות. כמו כן, אנו דוגמים חומר מתוך הרצפה והקירות ובוחנים הימצאות עובש בעזרת ציוד אנליזה מתקדם של חברת RADWAG.

התקנת מערכת הייבוש במקום

חשוב להבין שציוד הייבוש נדרש לפעול במשך מספר ימים ולעיתים אף יותר, תוך כדי שמירה על בטיחות ואיכות החיים במקום באופן סביר. לכן, התקנת ציוד הייבוש בבתים, משרדים, עסקים, מבנים ציבוריים, מפעלים ועוד נדרשת להתבצע בתבונה. כאשר צוות SMART-PLUMBERS מסיים לאפיין את בעיית הרטיבות במקום, אנו קובעים את נקודות הקידוח בצורה כזאת שיוסתרו מתחת לריהוט ולא יפריעו להתנהלות במקום. 

עבור יבוש אנו עושים שימוש באחת המכונות היותר עוצמתיות שמציעה חברת PARKOO לצרכי ייבוש רטיבות מתחת לריצוף. לצורך הפעלת מכונת הייבוש עלינו לבצע קידוח במקום במבנה ולינוק ממנו את האוויר הלח. לאחר שקבענו את מיקום המכונה וכן את מיקום נקודות הדחיסה והיניקה, אפשר לצאת לדרך. תופתעו לגלות שמכונת הייבוש שקטה יחסית ובהחלט אפשר לנהל שגרת חיים בקרבתה.

מכונת ייבוש נוספת העומדת לרשותנו היא מכונת הייבוש העוצמתית של חברת HEYLO הגרמנית. מכשיר זה מבצע ייבוש באמצעות יניקה המתבצעת מצינורית המוחדרת לקיר או רצפה וכן מעבה שמפריד את המים מהאוויר. כתוצאה מכך מתייבשים הקירות או הרצפה תוך זמן קצר יחסית וללא צורך בחימום. יש ברשותנו מפוחים נוספים שדוחפים את האוויר וכן ציוד נוסף לעיבוי הלחות. 

ייבוש טבעי רק כשאפשרי

גם כיום עם כל הטכנולוגיות הנהדרות ש SMART-PLUMBERS עושים בהן שימוש, הרי לעיתים אנו מעדיפים ללכת על הפתרון הפשוט וזה פשוט לתת לטבע לעשות את שלו. בדיוק כך, לעיתים עדיף פשוט להמתין שהלחות תתפוגג מעצמה באמצעות יצירת פתח במקום נוח והמתנה. הדבר נכון במיוחד במקומות פתוחים, כמו מרפסות  עם עדיפות ברורה לימי הקיץ בהם השמש מחממת היטב. לעיתים אנו מוסיפים גם קידוח בנקודה אסטרטגית לניקוז נוזלים ובכך מקצרים את התהליך. לאחר שהמקום מתייבש היטב, אנו סוגרים את הפתחים שיצרנו ומבצעים איטום מוקפד כדי שהמצב לא יחזור לקדמותו. 

לאחר שהמקום התייבש היטב, צוות SMART-PLUMBERS מבצע בדיקת לחות בכדי לוודא את שלמות המהלך במקום ומתפנה לשיפוץ קטן. חשוב לנו שלאחר העבודה לא תחושו בהבדל שכן אנו מחזירים רצפות למקום, מורחים רובה ומוסיפים חומרי איטום כנדרש.

זכרו! הצפה ורטיבות זה לא סוף העולם. ייבוש רצפות מקצועי יכול להחזיר את המבנה למצבו הקודם ו"להבריא" אותו ממזיקים. צוות SMART-PLUMBERS מביא אתו ניסיון רב בתחום הייבוש, איתור דליפות, ביצוע איטומים תוך הקפדה על הפרטים הקטנים ותוצאה מושלמת, עם אחריות לשנים צרו קשר עכשיו במספר 072-3930090 או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם עם פתרונות ייבוש רטיבות מתחת לריצוף. 

יש לך שאלות? השאר פרטים לחוות דעת וייעוץ ראשוני ללא עלות
טיפ היום!

תיקון צנרת בשיטה טכנולוגית מונע נזק סביבתי וחוסך זמן ועלויות

מאמרים נוספים

איתור נזילה בצנרת באמצעים טכנולוגיים מתקדמים
איתור נזילה בצנרת באמצעים טכנולוגיים מתקדמים
בעבר כאשר היה צורך לבצע איתור נזילה בצנרת, לא הייתה ברירה והחלו לחפור ולפשפש. היום אין בכך צורך משום שקיים ציוד מקצועי חדיש ומשוכלל בדמות מצלמות טרמיות ומצלמות אינפרא אדום
איתור נזילות נסתרות וייבוש רטיבות כלואה
איתור נזילות נסתרות וייבוש רטיבות כלואה
ייבוש רטיבות כלואה היא משימה חשובה מאוד שכן הרטיבות והעובש שבעקבותיה גובים מחיר כלכלי ובריאותי כבד. על מנת להגיע לתוצאות מיטביות יש לבצע תהליך זה באופן מקצועי
איתור נזילות מים טכנולוגיות
איתור נזילות מים טכנולוגיות
נזילה של מים בתוך מבנה מעמידה את אנשי המקצוע בפני אתגר לא קל. כיוון שעוד לפני שאפשר לטפל בתקלה ולמצוא את דרך התיקון הנכונה והיעילה, יש לאתר את הנזילה של המים ולדעת היכן היא מתרכזת. אמנם בעבר היה מדובר על אתגר מורכב ביותר, ולא נדיר היה לגלות כי איש המקצוע
ייבוש תת רצפתי המלצות
ייבוש תת רצפתי המלצות
מים – אי אפשר בלעדיהם ואי אפשר איתם. מים הם מוצר בסיסי שלא נוכל לחיות בלעדיו אף יום אחד. הוא משמש אותנו לשתייה, בישול, ניקיון ובעצם למה לא? אבל כאשר המים אינם רצויים ומקום כלשהו אמור להיות יבש המים מביאים עימם נזק עצום. וזה מה שקורה כאשר נוצרת נזילה תת רצ
מאתר נזילות מים בבית פרטי - מה כדאי לדעת?
מאתר נזילות מים בבית פרטי - מה כדאי לדעת?
נזילות מים בבית פרטי הם בעיה רצינית שאי אפשר להתעלם ממנה. זה לא משנה אם אתם גרים בבית פרטי, וילה או בקוטג' דו משפחתי.
איתור נזילה בצנרת
איתור נזילה בצנרת
איתור נזילה בצנרת אם בעסק, מוסד או דירה וכדומה מתבצע על ידי מאתר נזילות מקצועי שעבר הכשרות ובעל ניסיון קודם בענף האינסטלציה.
ייבוש רטיבות מתחת לריצוף וייבוש תת רצפתי
ייבוש רטיבות מתחת לריצוף וייבוש תת רצפתי
ייבוש תת רצפתי של סמארט פלמברס עם העובדים המוכשרים והמקצועים לצד מכשירי הייבוש תת רצפתי המתקדמים בעולם נותנים לכם מענה לשיקום נזקי מים מתחת לריצוף פרקט ועוד.
איך מתבצע ייבוש תת רצפתי?
איך מתבצע ייבוש תת רצפתי?
בסמארט פלמברס אנו מספקים שירות מקצועי של ייבוש תת רצפתי ברמה הגבוהה ביותר בארץ ובעולם. ייבוש תת רצפתי אשר חוסך נזק בביתך ובשיפוצו ונועד כדי לשאוב את המים הכלואים אשר לא נראים לעין מתחת לריצוף
איתור נזילות בזמן
איתור נזילות בזמן
כשלא מתבצע איתור נזילות בזמן הנזק יכול להיות אדיר, כזה שידרוש מכם להוציא מכיסכם אלפי שקלים ואף יותר מזה על שיפוץ וזו בדיוק הסיבה שאתם לא יכולים לחכות
למה צריך מאתר נזילות?
למה צריך מאתר נזילות?
מאתר נזילות יכול לאתר נזילות בקירות וגם במקומות המועדים ביותר, אך לא רק בקירות יכולות להתרחש נזילות וכדאי שנכיר את המקומות האחרים המועדים
כיצד להגן על המרתף מנזילות מים?
כיצד להגן על המרתף מנזילות מים?
מרתף עם נזילות הוא חשש גדול בקרב בעלי בתים, אבל למרבה המזל יש אמצעי מניעה רבים שניתן לנקוט כדי לסייע לשמור על מרתף יבש ללא נזילות.
איתור נזילות בחדרי אמבטיה
איתור נזילות בחדרי אמבטיה
ישנן נזילות שניתן למצוא באופן עצמאי ללא מאתר נזילות מקצועי ועבודה מתקדמת. בחדר האמבטיה, מקורות הנזילה הקלים, כוללים את מלכודת הכיור, את קווי אספקת המים (המחוברים ישירות לכיור ולשירותים) ואת טבעת השעווה שמתחת לאסלה.
הפתרון הטכנולוגי הטוב ביותר לאיתור נזילות
הפתרון הטכנולוגי הטוב ביותר לאיתור נזילות
כאשר מתגלה נזילה בתוך הדירה/הבית או מחוצה לו יש לדעת מה מקורה, מכשיר לאיתור נזילות מתקדם יכול לגלות את מקורה הבעיה ובכך למנוע בדיקות במקומות מיותרים אשר עלולים לפגוע במבנה
הטכנולוגיה החדשנית שמסייעת לאיתור נזילות מים
הטכנולוגיה החדשנית שמסייעת לאיתור נזילות מים
איתור נזילות מים הוא תחום לאיתור נזילות סמויות, שהן כל אותם המקרים בהם הנזק החיצוני ניכר וקל לזיהוי, אך מקור הנזילה נסתר וכך קשה למצוא ולתקן אותה.
איתור נזילות -  בדיקה שחוסכת כסף והרס של אינסטלטורים
איתור נזילות - בדיקה שחוסכת כסף והרס של אינסטלטורים
קבלו תסריט נפוץ שקשור להרבה מקרים של נזילות מים - ברגע שמבינים שמשהו לא כשורה שולפים את אחד המגנטים מארון החשמל ומתקשרים. האינסטלטור בצד השני של הקו ישמח להגיע בשביל להתרשם. מהר מאד הבדיקה הופכת לאלימה עם דפיקות פטישים, סטילבנד שמוחדר לצינורות והרבה ניחוש
למה חשוב לבצע איתור נזילות מים?
למה חשוב לבצע איתור נזילות מים?
למים יש תכונות עבירות יוצאות מן הכלל שמשמשות אותנו להולכתם בנוחות רבה. הבעיה מתחילה כאשר מתחוללת נזילה לא רצויה בתוך מבנה או מחוצה לו. במצב זה אנו מזמינים בעל מקצוע המומחה לנזילות מים שתפקידו לאתר את התקלה ולתקנה. עם זאת, לעיתים קרובות מתברר שהתקלה התרחשה
איך מאתרים נזילה במצלמה טרמית?
איך מאתרים נזילה במצלמה טרמית?
זיהיתם אצלכם נזילה? קחו בחשבון שכתם לח, עובש או טפטוף במקום מסוים אינם מעידים על מקור הנזילה, אלה רק על מוצא המים. ככה זה, המים תמיד מחפשים את הדרך הקלה ביותר לחלחל למטה. כתוצאה מכך מסתבר שנקודת הנזילה אינה בהכרח גם נקודת היציאה החוצה למקום הנראה לעין. אז
איך בוחרים מאתר נזילות?
איך בוחרים מאתר נזילות?
יש לכם נזילה בבית או בעסק? מחפשים מאתר נזילות? אינסטלטורים יש בשפע, אך רק מעטים באמת מבינים בנזילות ומסוגלים למצוא את מקור הבעיה מבלי לגרום לנזקים מיותרים. המפתח לאיתור נזילות נמצא בשילוב טוב בין ניסיון לבין שימוש יעיל בטכנולוגיה מתקדמת.
איתור נזילות מים במוסדות ובמפעלים
איתור נזילות מים במוסדות ובמפעלים
נזילות מים גורמות למגוון בעיות כמו נזקים למבנה, תשתיות, נזקים תברואתיים וכן נזק כספי. לעיתים קרובות פשוט אין ברירה ויש צורך אתר את הנזילה במקום. הסיבות הנפוצות לכך נובעות מהצורך לחסוך בעלויות מים חודשיות, דרישות רגולטוריות או בכדי למנוע התפשטות נזקים במנה
זיהוי וטיפול יעיל ומהיר במקור הבעיה - ייבוש רטיבות מתחת לריצוף
זיהוי וטיפול יעיל ומהיר במקור הבעיה - ייבוש רטיבות מתחת לריצוף
ייבוש רטיבות מתחת לריצוף נועד למצבים בהם אותרה הנזילה וטופלה וכעת נותרה רטיבות הכלואה בקיר או ברצפה ופוגעת במבנה.
איתור נזילות מים המלצות
איתור נזילות מים המלצות
כאשר מעוניינים באיתור נזילות מים המלצות מתקבלות בברכה. חשוב לדעת כי איתור הנזילות דרוש בכמה מקרים בהם ביצוע הבדיקה נעשה טרם רכישת דירה.
איך מבצעים ייבוש תת רצפתי?
איך מבצעים ייבוש תת רצפתי?
נדרשים לביצוע ייבוש תת רצפתי? חושדים שיש אצלכם רטיבות במבנה? סביר להניח שזה המצב. בכדי ליבש את המבנה ינקוט המומחה לאיתור נזילות בסדרת פעולות שכדאי להכיר:
הכירו פתרונות לייבוש רטיבות מתחת לריצוף
הכירו פתרונות לייבוש רטיבות מתחת לריצוף
אין ספק שהצפה מהווה את אחד הסיוטים הגדולים שעלולים להתרחש במבנה והכוונה בעיקר למים ולחות בתוך הקירות ומתחת לרצפות. הצפות נגרמות בדרך כלל בשל תקלות צנרת המים והביוב וכן בשל דליפת מי גשמים מהגג, קירות ואף בשל הצפה בכל האזור בשל גשם עוצמתי במיוחד.
צילום תרמי לאיתור נזילות מחיר ותמורה
צילום תרמי לאיתור נזילות מחיר ותמורה
איתור נזילות היה מאז ומעולם נושא בעייתי ולא פשוט בכלל. שגיאה, ולו הקלה ביותר, באיתור המיקום המדויק של נזילה, היתה גורמת מצידה לבעיה נוספת – חפירה מיותרת בקירות הבית ופגיעה אסתטית ובטיחותית בו ובדיירים שלו.
רטיבות בקיר פנימי -  הגורמים לרטיבות והמשמעות שלה
רטיבות בקיר פנימי - הגורמים לרטיבות והמשמעות שלה
רטיבות בקירות הבית איננה דבר של מה בכך.הרטיבות עלולה, אם תימשך לאורך זמן, להשפיע על היציבות של הבית בכללותו. רטיבות בקיר פנימי עלולה להיות בעייתית יותר, ובעלת השפעה מזיקה יותר הן על הבית עצמו והן על הבריאות של כל בני המשפחה.
רטיבות בקיר חיצוני - איך מתמודדים?
רטיבות בקיר חיצוני - איך מתמודדים?
החורף רק התחיל וכבר גיליתם כתם רטיבות על אחד הקירות החיצוניים של הבית? זה הזמן לטפל בעניין וכמה שיותר מהר. לרבים ישנה מחשבה מוטעית שבעיית רטיבות תיפתר מעצמה. הדבר כמובן אינו כך- להיפך. רטיבות בקיר חיצוני מעידה על כך שהמים מצאו להם דרך קלה יותר לזרום כלפי
בדיקת רטיבות – אז והיום
בדיקת רטיבות – אז והיום
אחד מה"סיוטים" של אנשים רבים כולל את רגע הגילוי של כתמי רטיבות על התקרה או על אחד מקירות הבית.
גילוי נזילות מים – להיות מוכנים מבעוד מועד
גילוי נזילות מים – להיות מוכנים מבעוד מועד
דמיינו לעצמכם את הסיטואציה הבאה: חורף בחוץ, אתם יושבים בבית החם ושומעים מבחוץ את הגשם מטפטף באיטיות, אבל אז, אתם קמים ומגלים שהגשם פסק מזמן והטפטוף שאתם שומעים הוא מתוך הבית שלכם.
איתור נזילות במצלמה טרמית
איתור נזילות במצלמה טרמית
ישנן שיטות מתקדמות לאיתור נזילות במצלמה טרמית ללא הרס של קירות או של הרצפה וזאת בעזרת מצלמה טרמית ייעודית.
צרו קשר
חייגו עכשיו
072-3930090
חוות דעת וייעוץ ראשוני ללא עלות
השאירו פנייתכם כאן