איך מבצעים ייבוש תת רצפתי?

נדרשים לביצוע ייבוש תת רצפתי? חושדים שיש אצלכם רטיבות במבנה? סביר להניח שזה המצב. בכדי ליבש את המבנה ינקוט המומחה לאיתור נזילות בסדרת פעולות שכדאי להכיר:

1. זיהוי הנזילה ותיקון

הזיהוי הראשוני של נזילה הוא ויזואלי בעיקרו וכולל שלוליות, כתם לחות, עובש, שעון מים שלא נח לרגע ועוד. כמו כן, נוכל לזהות נזילה באמצעות קולות טפטוף, בעיות בחשמל, ריחות מעופשים ועוד. בואו נודה לאמת.. אנחנו לא אוהבים נזילות וכשיש נזילה נשתדל להתעלם ממנה ככל האפשר. עם זאת, בשלב מסוים המציאות מטלטלת אותנו עד לכדי מעשה והפעולה הראשונה שיש לבצע בשלב זה היא לפנות לממחה לאיתור נזילות. כשמדובר בנזילה פשוטה וברורה, הרי כל אינסטלטור יכול לזהות ולתקן. לעומת זאת, אם אתם מעוניינים באמת להגיע לשורש העניין ולפתור את הבעיה אחת ולתמיד, הרי מאתר נזילות מומחה יוכל לספק לכם תשובה מלאה לצד פתרון אפקטיבי. ההבדל נמצא בהתמחות ובטכנולוגיה.

לאחר שמאתר הנזילות מזהה את הבעיה, יש להתפנות ולפתור את מקור הנזילה. אם מדובר בבעיית איטום בגג קירות או מרתף, הרי יש לבצע איטום מחדש למקום. במקרה ומדובר בנזילה מצנרת מים או ביוב הרי יש לאתר במדויק את מיקום הנזילה ולהחליף צנרת כנדרש. 

2. אפיון בעיית הרטיבות

לאחר שמקור הנזילה תוקן נידרש לייבש את המקום. אם מדובר במקום פתוח שחשוף לשמש, הרי יש לשקול ייבוש טבעי, אך בדרך כלל נעדיף לבצע פעולת שאיבת לחות בשיטות מלאכותיות. ייבוש נבצע לאחר שפינינו שלוליות מים וכן ניקזנו מים באמצעות משאבות, קידוחים ועבודת ניגוב ידנית במקומות נגישים שהוצפו. לאחר הייבוש החיצוני יש סביר להניח שתישאר לחות במקומות כמו תקרות, קירות, מרתפים ורצפה. לחות זאת יש לסלק בהקדם ולמנוע נזקים משניים הכוללים בעיות בחשמל, פגיעה במבנה, עובש ועוד. לפני שפונים לייבוש עצמו יש למפות את אזורי הלחות באמצעים הכוללים הדמיה באמצאות מצלמה טרמית, ציוד לזיהוי לחות וכן ערכת מעבדה לזיהוי עובש. 

3. התקנת ציוד ייבוש

עם מידע מדויק ביד לגבי מצב הרטיבות יש ביכולתנו לקבוע את דרכי הפעולה המועדפות. לעיתים קרובות יש צורך לבצע ייבוש תת רצפתי ובמצבים אחרים נידרש לייבוש קירות עוצמתי באמצעות ציוד מתאים. צוות SMART-PLUMBERS אמון על ייבוש לחות גם במצבים קשים בהם הייתה הצפה רצינית במקום. אנו מאמינים ויודעים שניתן לבצע ייבוש תת רצפתי וייבוש קירות אפקטיביים באמצעות הציוד הנכון. עומדים לרשותנו אמצעים לייבוש שכוללים מפוחים המפיצים אוויר חם בעוצמה רבה וכן ציוד נוסף שיונק את הלחות.

• ייבוש באמצעות אוויר חם – בכדי לייבש קירות לחים בחדרים ספוגי מים וכן תקרות, אנו נוהגים בדרך כלל לעשות שימוש בייבוש חם. ייבוש מהיר זה כולל הזרמת אוויר חם לחלל המקום באמצעות מפוח עוצמתי לצד פעולת יניקה שכוללת "סחיטת" הלחות בעזרת מעבה. המעבה שלנו הוא מתוצרת PARKOO ותפקידו להפוך את הלחות למים שאותם אנו מפנים מהמקום. עבודת הייבוש נעשית לאורך זמן, עד לתוצאה המושלמת. לדחיפת אוויר חם למקום אנו נעזרים במפוחי האוויר עם שרוולים גמישים ובכך מסייעים ל PARKOO לייבש את האוויר.

• ייבוש באמצעות אוויר קר – יש מקומות שבהם עדיף לייבש באמצעות אוויר בטמפרטורת החדר, בעיקר בשל חומרי הגלם במקום שכוללים בעיקר עץ וכן שטיחים מקיר לקיר. הפעם המפוח יזרים אוויר לא מחומם והמעבה יפנה את הלחות. 

ייבוש תת רצפתי – אחד האתגרים הגדולים והנפוצים בתחום הייבוש הוא סילוק לחות שהצטברה מתחת לרצפות. חשוב להבין שלעיתים קרובות מדובר בשלוליות גדולות שמציפות את החלל התת רצפתי וחומר המילוי שבו (חול או סומסום). בכדי לבצע ייבוש תת רצפתי אנו נמנעים בדרך כלל מהרמת רצפות שכן מדובר בשיטה אנכרוניסטית שלה השלכות לגבי עלות הביצוע והגימור לאחר מכן. בדרך כלל נבצע קדחים בנקודות אסטרטגיות ונינוק את האוויר הלח באמצעות מכונה מתאימה. מדובר בקדח של 50 מ"מ שאותו נמקם מתחת לרהיטים ולאחר העבודה נאטום כנדרש. אפשרות נוספת שעומדת לרשותנו היא שחרור פתחים במרווחים בין הרצפות (פוגות) בעזרת משור דיסק אנו פותחים חריצים של 2 מ"מ בין הרצפות ומשם יונקים את האוויר הלח. לרשותנו עומד ה HEYLO שיונק אוויר מתחת לרצפה עם מספר צינורות בקוטר של 40 מ"מ. כמו כן, בכדי לאפשר סירקולציה של אוויר בחללים אלה אנו מוסיפים קדחים נוספים במקומות נוחים. 

4. עבודת הייבוש וסגירה

לייבוש יש לתת את הזמן שלו. כאמור, ייבוש טוב נדרש לשעות, ימים ואף שבועות של הזרמת אוויר חם, קר או יבש פנימה והחוצה מהחלל הלח. מכונות הייבוש שלנו בעלות יכולת לבצע את עבודתן בשקט ובכך לאפשר לנוכחים במקום, לנהל חיים תקינים ככל האפשר. 

לאחר זמן מה, אנו חוזרים אליכם לביצוע בדיקות נוספות בעזרת ציוד המעבדה שברשותנו. העובש הוא גורם פטרייתי שעלול לעורר מחלות ולכן מאד חשוב לנו לספק בדיקה מהימנה במקום. ה MA 210.R MOISTURE ANALYZER שלנו מזהה את העובש ברמות רגישות גבוהות ומבטיח לכם אוויר נקי ובריא. 

אם הבדיקות יוצאות תקינות הרי כל שנותר לנו לעשות הוא לקפל את הציוד ולהתפנות לסגירת החורים או הפתחים בין הרצפות. את החורים אנו אוטמים בחומרי הדבקה איכותיים תוך החזרת הגליל שנחתך בחזרה למקומו. במקרה של סגירת פוגות אנו עושים איטום ב"רובה" כנדרש. לאחר האיטום ועבודת הקוסמטיקה, תוכלו להתרשם שבאמת קשה לאתר את הקדח והמקום אטום לחדירת מים מחודשת. 

חשוב לעצור בהקדם את הנזילות והלחות! צוות SMART-PLUMBERS מביא עמו ידע וניסיון רב בייבוש תת רצפתי וכן חללים מכל הסוגים והגדלים. כמו כן, אנו מומחים לאיטומים ועבודות אינסטלציה כך שתהיו בטוחים שתקבלו פתרון מלא אצלכם במקום. למידע נוסף על ייבוש תת רצפתי צלצלו עכשיו למספר 072-3930090 או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם עם פתרונות מובילים בעלויות נוחות. 

ייבוש תת רצפתי

יש לך שאלות? השאר פרטים לחוות דעת וייעוץ ראשוני ללא עלות
טיפ היום!

תיקון צנרת בשיטה טכנולוגית מונע נזק סביבתי וחוסך זמן ועלויות

מאמרים נוספים

איתור נזילה בצנרת באמצעים טכנולוגיים מתקדמים
איתור נזילה בצנרת באמצעים טכנולוגיים מתקדמים
בעבר כאשר היה צורך לבצע איתור נזילה בצנרת, לא הייתה ברירה והחלו לחפור ולפשפש. היום אין בכך צורך משום שקיים ציוד מקצועי חדיש ומשוכלל בדמות מצלמות טרמיות ומצלמות אינפרא אדום
איתור נזילות נסתרות וייבוש רטיבות כלואה
איתור נזילות נסתרות וייבוש רטיבות כלואה
ייבוש רטיבות כלואה היא משימה חשובה מאוד שכן הרטיבות והעובש שבעקבותיה גובים מחיר כלכלי ובריאותי כבד. על מנת להגיע לתוצאות מיטביות יש לבצע תהליך זה באופן מקצועי
איתור נזילות מים טכנולוגיות
איתור נזילות מים טכנולוגיות
נזילה של מים בתוך מבנה מעמידה את אנשי המקצוע בפני אתגר לא קל. כיוון שעוד לפני שאפשר לטפל בתקלה ולמצוא את דרך התיקון הנכונה והיעילה, יש לאתר את הנזילה של המים ולדעת היכן היא מתרכזת. אמנם בעבר היה מדובר על אתגר מורכב ביותר, ולא נדיר היה לגלות כי איש המקצוע
ייבוש תת רצפתי המלצות
ייבוש תת רצפתי המלצות
מים – אי אפשר בלעדיהם ואי אפשר איתם. מים הם מוצר בסיסי שלא נוכל לחיות בלעדיו אף יום אחד. הוא משמש אותנו לשתייה, בישול, ניקיון ובעצם למה לא? אבל כאשר המים אינם רצויים ומקום כלשהו אמור להיות יבש המים מביאים עימם נזק עצום. וזה מה שקורה כאשר נוצרת נזילה תת רצ
מאתר נזילות מים בבית פרטי - מה כדאי לדעת?
מאתר נזילות מים בבית פרטי - מה כדאי לדעת?
נזילות מים בבית פרטי הם בעיה רצינית שאי אפשר להתעלם ממנה. זה לא משנה אם אתם גרים בבית פרטי, וילה או בקוטג' דו משפחתי.
איתור נזילה בצנרת
איתור נזילה בצנרת
איתור נזילה בצנרת אם בעסק, מוסד או דירה וכדומה מתבצע על ידי מאתר נזילות מקצועי שעבר הכשרות ובעל ניסיון קודם בענף האינסטלציה.
ייבוש רטיבות מתחת לריצוף וייבוש תת רצפתי
ייבוש רטיבות מתחת לריצוף וייבוש תת רצפתי
ייבוש תת רצפתי של סמארט פלמברס עם העובדים המוכשרים והמקצועים לצד מכשירי הייבוש תת רצפתי המתקדמים בעולם נותנים לכם מענה לשיקום נזקי מים מתחת לריצוף פרקט ועוד.
איך מתבצע ייבוש תת רצפתי?
איך מתבצע ייבוש תת רצפתי?
בסמארט פלמברס אנו מספקים שירות מקצועי של ייבוש תת רצפתי ברמה הגבוהה ביותר בארץ ובעולם. ייבוש תת רצפתי אשר חוסך נזק בביתך ובשיפוצו ונועד כדי לשאוב את המים הכלואים אשר לא נראים לעין מתחת לריצוף
איתור נזילות בזמן
איתור נזילות בזמן
כשלא מתבצע איתור נזילות בזמן הנזק יכול להיות אדיר, כזה שידרוש מכם להוציא מכיסכם אלפי שקלים ואף יותר מזה על שיפוץ וזו בדיוק הסיבה שאתם לא יכולים לחכות
למה צריך מאתר נזילות?
למה צריך מאתר נזילות?
מאתר נזילות יכול לאתר נזילות בקירות וגם במקומות המועדים ביותר, אך לא רק בקירות יכולות להתרחש נזילות וכדאי שנכיר את המקומות האחרים המועדים
כיצד להגן על המרתף מנזילות מים?
כיצד להגן על המרתף מנזילות מים?
מרתף עם נזילות הוא חשש גדול בקרב בעלי בתים, אבל למרבה המזל יש אמצעי מניעה רבים שניתן לנקוט כדי לסייע לשמור על מרתף יבש ללא נזילות.
איתור נזילות בחדרי אמבטיה
איתור נזילות בחדרי אמבטיה
ישנן נזילות שניתן למצוא באופן עצמאי ללא מאתר נזילות מקצועי ועבודה מתקדמת. בחדר האמבטיה, מקורות הנזילה הקלים, כוללים את מלכודת הכיור, את קווי אספקת המים (המחוברים ישירות לכיור ולשירותים) ואת טבעת השעווה שמתחת לאסלה.
הפתרון הטכנולוגי הטוב ביותר לאיתור נזילות
הפתרון הטכנולוגי הטוב ביותר לאיתור נזילות
כאשר מתגלה נזילה בתוך הדירה/הבית או מחוצה לו יש לדעת מה מקורה, מכשיר לאיתור נזילות מתקדם יכול לגלות את מקורה הבעיה ובכך למנוע בדיקות במקומות מיותרים אשר עלולים לפגוע במבנה
הטכנולוגיה החדשנית שמסייעת לאיתור נזילות מים
הטכנולוגיה החדשנית שמסייעת לאיתור נזילות מים
איתור נזילות מים הוא תחום לאיתור נזילות סמויות, שהן כל אותם המקרים בהם הנזק החיצוני ניכר וקל לזיהוי, אך מקור הנזילה נסתר וכך קשה למצוא ולתקן אותה.
איתור נזילות -  בדיקה שחוסכת כסף והרס של אינסטלטורים
איתור נזילות - בדיקה שחוסכת כסף והרס של אינסטלטורים
קבלו תסריט נפוץ שקשור להרבה מקרים של נזילות מים - ברגע שמבינים שמשהו לא כשורה שולפים את אחד המגנטים מארון החשמל ומתקשרים. האינסטלטור בצד השני של הקו ישמח להגיע בשביל להתרשם. מהר מאד הבדיקה הופכת לאלימה עם דפיקות פטישים, סטילבנד שמוחדר לצינורות והרבה ניחוש
למה חשוב לבצע איתור נזילות מים?
למה חשוב לבצע איתור נזילות מים?
למים יש תכונות עבירות יוצאות מן הכלל שמשמשות אותנו להולכתם בנוחות רבה. הבעיה מתחילה כאשר מתחוללת נזילה לא רצויה בתוך מבנה או מחוצה לו. במצב זה אנו מזמינים בעל מקצוע המומחה לנזילות מים שתפקידו לאתר את התקלה ולתקנה. עם זאת, לעיתים קרובות מתברר שהתקלה התרחשה
איך מאתרים נזילה במצלמה טרמית?
איך מאתרים נזילה במצלמה טרמית?
זיהיתם אצלכם נזילה? קחו בחשבון שכתם לח, עובש או טפטוף במקום מסוים אינם מעידים על מקור הנזילה, אלה רק על מוצא המים. ככה זה, המים תמיד מחפשים את הדרך הקלה ביותר לחלחל למטה. כתוצאה מכך מסתבר שנקודת הנזילה אינה בהכרח גם נקודת היציאה החוצה למקום הנראה לעין. אז
איך בוחרים מאתר נזילות?
איך בוחרים מאתר נזילות?
יש לכם נזילה בבית או בעסק? מחפשים מאתר נזילות? אינסטלטורים יש בשפע, אך רק מעטים באמת מבינים בנזילות ומסוגלים למצוא את מקור הבעיה מבלי לגרום לנזקים מיותרים. המפתח לאיתור נזילות נמצא בשילוב טוב בין ניסיון לבין שימוש יעיל בטכנולוגיה מתקדמת.
איתור נזילות מים במוסדות ובמפעלים
איתור נזילות מים במוסדות ובמפעלים
נזילות מים גורמות למגוון בעיות כמו נזקים למבנה, תשתיות, נזקים תברואתיים וכן נזק כספי. לעיתים קרובות פשוט אין ברירה ויש צורך אתר את הנזילה במקום. הסיבות הנפוצות לכך נובעות מהצורך לחסוך בעלויות מים חודשיות, דרישות רגולטוריות או בכדי למנוע התפשטות נזקים במנה
זיהוי וטיפול יעיל ומהיר במקור הבעיה - ייבוש רטיבות מתחת לריצוף
זיהוי וטיפול יעיל ומהיר במקור הבעיה - ייבוש רטיבות מתחת לריצוף
ייבוש רטיבות מתחת לריצוף נועד למצבים בהם אותרה הנזילה וטופלה וכעת נותרה רטיבות הכלואה בקיר או ברצפה ופוגעת במבנה.
איתור נזילות מים המלצות
איתור נזילות מים המלצות
כאשר מעוניינים באיתור נזילות מים המלצות מתקבלות בברכה. חשוב לדעת כי איתור הנזילות דרוש בכמה מקרים בהם ביצוע הבדיקה נעשה טרם רכישת דירה.
איך מבצעים ייבוש תת רצפתי?
איך מבצעים ייבוש תת רצפתי?
נדרשים לביצוע ייבוש תת רצפתי? חושדים שיש אצלכם רטיבות במבנה? סביר להניח שזה המצב. בכדי ליבש את המבנה ינקוט המומחה לאיתור נזילות בסדרת פעולות שכדאי להכיר:
הכירו פתרונות לייבוש רטיבות מתחת לריצוף
הכירו פתרונות לייבוש רטיבות מתחת לריצוף
אין ספק שהצפה מהווה את אחד הסיוטים הגדולים שעלולים להתרחש במבנה והכוונה בעיקר למים ולחות בתוך הקירות ומתחת לרצפות. הצפות נגרמות בדרך כלל בשל תקלות צנרת המים והביוב וכן בשל דליפת מי גשמים מהגג, קירות ואף בשל הצפה בכל האזור בשל גשם עוצמתי במיוחד.
צילום תרמי לאיתור נזילות מחיר ותמורה
צילום תרמי לאיתור נזילות מחיר ותמורה
איתור נזילות היה מאז ומעולם נושא בעייתי ולא פשוט בכלל. שגיאה, ולו הקלה ביותר, באיתור המיקום המדויק של נזילה, היתה גורמת מצידה לבעיה נוספת – חפירה מיותרת בקירות הבית ופגיעה אסתטית ובטיחותית בו ובדיירים שלו.
רטיבות בקיר פנימי -  הגורמים לרטיבות והמשמעות שלה
רטיבות בקיר פנימי - הגורמים לרטיבות והמשמעות שלה
רטיבות בקירות הבית איננה דבר של מה בכך.הרטיבות עלולה, אם תימשך לאורך זמן, להשפיע על היציבות של הבית בכללותו. רטיבות בקיר פנימי עלולה להיות בעייתית יותר, ובעלת השפעה מזיקה יותר הן על הבית עצמו והן על הבריאות של כל בני המשפחה.
רטיבות בקיר חיצוני - איך מתמודדים?
רטיבות בקיר חיצוני - איך מתמודדים?
החורף רק התחיל וכבר גיליתם כתם רטיבות על אחד הקירות החיצוניים של הבית? זה הזמן לטפל בעניין וכמה שיותר מהר. לרבים ישנה מחשבה מוטעית שבעיית רטיבות תיפתר מעצמה. הדבר כמובן אינו כך- להיפך. רטיבות בקיר חיצוני מעידה על כך שהמים מצאו להם דרך קלה יותר לזרום כלפי
בדיקת רטיבות – אז והיום
בדיקת רטיבות – אז והיום
אחד מה"סיוטים" של אנשים רבים כולל את רגע הגילוי של כתמי רטיבות על התקרה או על אחד מקירות הבית.
גילוי נזילות מים – להיות מוכנים מבעוד מועד
גילוי נזילות מים – להיות מוכנים מבעוד מועד
דמיינו לעצמכם את הסיטואציה הבאה: חורף בחוץ, אתם יושבים בבית החם ושומעים מבחוץ את הגשם מטפטף באיטיות, אבל אז, אתם קמים ומגלים שהגשם פסק מזמן והטפטוף שאתם שומעים הוא מתוך הבית שלכם.
איתור נזילות במצלמה טרמית
איתור נזילות במצלמה טרמית
ישנן שיטות מתקדמות לאיתור נזילות במצלמה טרמית ללא הרס של קירות או של הרצפה וזאת בעזרת מצלמה טרמית ייעודית.
צרו קשר
חייגו עכשיו
072-3930090
חוות דעת וייעוץ ראשוני ללא עלות
השאירו פנייתכם כאן