למה חשוב לבצע איתור נזילות מים?

למים יש תכונות עבירות יוצאות מן הכלל שמשמשות אותנו להולכתם בנוחות רבה. הבעיה מתחילה כאשר מתחוללת נזילה לא רצויה בתוך מבנה או מחוצה לו. במצב זה אנו מזמינים בעל מקצוע המומחה לנזילות מים שתפקידו לאתר את התקלה ולתקנה. עם זאת, לעיתים קרובות מתברר שהתקלה התרחשה מזמן ובינתיים גרמה לנזקים לא מבוטלים. הסיבות לעיכוב בזיהוי וטיפול בדליפות עלול לנבוע גם מרשלנות מצד האחראים או חוסר תשומת לב. ל נזילות מים במהירות יש חשיבות רבה במטרה להימנע מנזקים נוספים. 

מים – אתגר תכנוני ותחזוקתי לא פשוט!

קשה לשלוט במים גם כיום כשיש ברשותנו טכנולוגיות מתקדמות להולכת מים. כאשר מתכננים תשתיות מים וביוב יש לקחת את תכונותיהם ברצינות רבה ולא, הרי התוצאה ידועה מראש. לכן, נזילות צנרת מאד נפוצות ואלה קשורות לבלאי, הקמה רשלנית של תשתיות וכן תקלות שנובעות מפגיעה בצנרת. 

העוצמה שטמונה במים נובעת מתכונות כימיות ופיזיקליות שונות. לכן, גם תקלה זעירה במערכת המים או הביוב עלולים להפוך מהר מאד לנזילה שתהפוך לנזק הולך וגדל במקום. באופן טבעי, מים מחפשים את הדרך הקצרה ביותר לנזול למקומות נמוכים ובמיוחד נכון הדבר כשמדובר במי שתיה הלכודים בתוך צנרת בלחץ גבוה. המצב לא משתפר משמעותית כשמדובר במי ביוב שכן אלה מכילים חומרים פעילים שונים כמו חומרי ניקוי, מדללים, חומרים אורגניים, מוצקים ועוד. 

מהם הנזקים שגורמים המים במבנים ובקרקע?

כאשר המים מוצאים את דרכם מחוץ לצינור, מתחילה החגיגה בתוך הקירות, הרצפה או מתחת לאדמה. בקירות יאכלו החומצות שבמים את הבטון המזויין וזה יהפוך לפריך ואילו הברזל הקונסטרוקטיבי יחליד. אם יש תשתיות חשמל ותקשורת בסביבה, הרי יש חשש גבוה להצפת שרוולי הפקס ופגיעה בתשתיות אלה עד לכדי סכנה בטיחותית ממשית. 

עם הזמן ואופי הדליפה המים מחלחלים ומתרחקים ממקור הנזילה. בדרכם הם יגרמו לתזוזות בבטון, עובש בקירות, סדקים, תזוזות ברצפות, פגיעה ברהיטים, פגיעה בתשתיות שונות ובמקרים קיצוניים להחלשת המבנה כולו. במקרה ומדובר בנזילה מחוץ למבנה הרי שגם פה המצב לא הרבה יותר טוב שכן המים גורמים לתזוזת קרקע, נשירת טיח ואף הזזת המבנה ופעירת סדקים. כמו כן, המים עלולים לגרום לעובש בחלק החיצוני של המבנה, מפגעי יתושים וכן לצימוח של שיחי מעזבות שיזהו את הפוטנציאל. 

לנזקי המים יש גם השלכות כלכליות מידיות. כשהמים זורמים ממערכת מי השתייה הרי חשבון המים תופח ואת זאת מגלים רק כשמקבלים את דו"ח הארנונה החודשי. אין מדובר במה בכך שכן לעיתים חשבונות מים מגיעים לאלפי שקלים בחודש בודד ובמיוחד במקומות כמו בתי מגורים, עסקים ומתקני יצור. במקומות אלה לעיתים קרובות האחריות על תחזוקה אינה ברורה, כך שעלול להתעורר מצב שבו מאותרת התקלה לאחר מספר חודשים.

SMART-PLUMBERS אוהבים לחסוך ללקוחותינו על ידי איתור נזילות מים בעליות נוחות. אנו נותנים יעוץ מידי ומבצעים בדיקות מהירות ובכך חוסכים לכם נזקים רבים ומיותרים במקום. 

כיצד מזהים ומונעים תקלות הקשורות למים?

עקרונית, לא ניתן למנוע לחלוטין נזילות מים. אפשר לומר כמעט בוודאות שתמיד יש נזילה כלשהי במערכת המים או הביוב בכל מבנה. לכן, יש לקחת את העניינים בפרופורציות ולהשתדל להגיע לתוצאה סבירה של אמינות תחזוקתית במקום. קבלו מספר סימנים שיש לכם נזילת מים במקום:

• נזילה בקירות – הדרך הקלה לאיתור נזילות מים בקירות היא זיהוי כתם לחות או עובש בקיר הפנימי, החיצוני וכן בגב רהיטים. העובש מופיע בכל מקום שבו מגיעים המים. אין הדבר מעיד על מקור הנזילה אלה רק על הימצאותה. נזילות עלולות להופיע מצנרת מי השתייה, מי ביוב וכן מהניקוזים בגג. לכן, כאשר אתם מזהים כתם עובש בקירות עליכם לפנות למאתר נזילות באופן מידי.

• נזילה ברצפה – נזילות ברצפה הן אויב אכזר. קשה לאתר נזילות מתחת לרצפות, אלה אם כן אתם מזהים עובש לאורך הפאנלים המעידים על טיפוס הלחות במעלה הקיר בכוח הנמיות. יש לציין שעובש עלול להימצא גם בקו הרצפה מחוץ למבנה וזה מופיע לעיתים קרובות כחומר צמרי שמרים את הטיח. כמו במקרי נזילות אחרים, אין הדבר מעיד בהכרח על נזילה ברצפה, אלה על חשד בלבד. חשוב לדעת שנזילת מים מתחת לרצפות לאורך זמן, גורמת לעיתים גם לשחרור רצפות וכן תזוזות ברצפה.

• נזילה בקרקע – יש לכם נביעה חדשה בחצר, מזל טוב לא התברכתם בשום שפע, התקשרו מהר למאתר נזילות. גם במצבים בהם מתעוררת צמיחה אגרסיבית של עשב שוטה או צמחי מעזבות, יש חשש שהם זוכים לפינוק מאסיבי ממערכת המים או הביוב שלכם.

• תקרה לחה – יש לכם כתם לחות בתקרה? יש לכם כתם עובש חדש? סביר להניח שניקוזים בגג כשלו ויש להתקשר לחברת איטום עבור איתור נזילות מים ממי גשמים.

ברגע שאתם מזהים חשש לנזילה במבנה או מחוצה לו, התקשרו באופן מידי ל SMART-PLUMBERS ואנחנו נאבחן את המצב לביצוע איתור נזילות מים מהיר. 

SMART-PLUMBERS מתקדמים באיתור נזילות מים

צוות SMART-PLUMBERS לא משחק בניחושים. ברגע שאנחנו מגיעים למקום, אנו מוציאים ציוד מדידה מתקדם ומאתרים את התקלה במהירות. יש ברשותנו ציוד אקוסטי לזיהוי טפטוף, מכשיר לזיהוי לחות, מצלמות, ציוד תרמי, בלון, איתור נזילות מים בגז ידידותי, זיהוי שדות מגנטיים ועוד. כבר לאחר זמן קצר מתקבלת תמונה ברורה של המצב. כל שנותר הוא להחליט על הביצוע ולסיים את הסיפור מהר ככל האפשר בכדי להחזיר את שגרת החיים במקום בהקדם. עם ניסיון רב ושיטות עבודה מתקדמות אין פלא שהמחירים שלנו כל כך נמוכים והתוצאה כל כך טובה. מזהים נזילה או חושדים? צרו קשר עכשיו עם SMART-PLUMBERS במספר 072-3930090 ואנחנו בדרך אליכם עם פתרון מושלם לבעיה ממארת. 

איתור נזילות מים

יש לך שאלות? השאר פרטים לחוות דעת וייעוץ ראשוני ללא עלות
טיפ היום!

תיקון צנרת בשיטה טכנולוגית מונע נזק סביבתי וחוסך זמן ועלויות

מאמרים נוספים

איתור נזילה בצנרת באמצעים טכנולוגיים מתקדמים
איתור נזילה בצנרת באמצעים טכנולוגיים מתקדמים
בעבר כאשר היה צורך לבצע איתור נזילה בצנרת, לא הייתה ברירה והחלו לחפור ולפשפש. היום אין בכך צורך משום שקיים ציוד מקצועי חדיש ומשוכלל בדמות מצלמות טרמיות ומצלמות אינפרא אדום
איתור נזילות נסתרות וייבוש רטיבות כלואה
איתור נזילות נסתרות וייבוש רטיבות כלואה
ייבוש רטיבות כלואה היא משימה חשובה מאוד שכן הרטיבות והעובש שבעקבותיה גובים מחיר כלכלי ובריאותי כבד. על מנת להגיע לתוצאות מיטביות יש לבצע תהליך זה באופן מקצועי
איתור נזילות מים טכנולוגיות
איתור נזילות מים טכנולוגיות
נזילה של מים בתוך מבנה מעמידה את אנשי המקצוע בפני אתגר לא קל. כיוון שעוד לפני שאפשר לטפל בתקלה ולמצוא את דרך התיקון הנכונה והיעילה, יש לאתר את הנזילה של המים ולדעת היכן היא מתרכזת. אמנם בעבר היה מדובר על אתגר מורכב ביותר, ולא נדיר היה לגלות כי איש המקצוע
ייבוש תת רצפתי המלצות
ייבוש תת רצפתי המלצות
מים – אי אפשר בלעדיהם ואי אפשר איתם. מים הם מוצר בסיסי שלא נוכל לחיות בלעדיו אף יום אחד. הוא משמש אותנו לשתייה, בישול, ניקיון ובעצם למה לא? אבל כאשר המים אינם רצויים ומקום כלשהו אמור להיות יבש המים מביאים עימם נזק עצום. וזה מה שקורה כאשר נוצרת נזילה תת רצ
מאתר נזילות מים בבית פרטי - מה כדאי לדעת?
מאתר נזילות מים בבית פרטי - מה כדאי לדעת?
נזילות מים בבית פרטי הם בעיה רצינית שאי אפשר להתעלם ממנה. זה לא משנה אם אתם גרים בבית פרטי, וילה או בקוטג' דו משפחתי.
איתור נזילה בצנרת
איתור נזילה בצנרת
איתור נזילה בצנרת אם בעסק, מוסד או דירה וכדומה מתבצע על ידי מאתר נזילות מקצועי שעבר הכשרות ובעל ניסיון קודם בענף האינסטלציה.
ייבוש רטיבות מתחת לריצוף וייבוש תת רצפתי
ייבוש רטיבות מתחת לריצוף וייבוש תת רצפתי
ייבוש תת רצפתי של סמארט פלמברס עם העובדים המוכשרים והמקצועים לצד מכשירי הייבוש תת רצפתי המתקדמים בעולם נותנים לכם מענה לשיקום נזקי מים מתחת לריצוף פרקט ועוד.
איך מתבצע ייבוש תת רצפתי?
איך מתבצע ייבוש תת רצפתי?
בסמארט פלמברס אנו מספקים שירות מקצועי של ייבוש תת רצפתי ברמה הגבוהה ביותר בארץ ובעולם. ייבוש תת רצפתי אשר חוסך נזק בביתך ובשיפוצו ונועד כדי לשאוב את המים הכלואים אשר לא נראים לעין מתחת לריצוף
איתור נזילות בזמן
איתור נזילות בזמן
כשלא מתבצע איתור נזילות בזמן הנזק יכול להיות אדיר, כזה שידרוש מכם להוציא מכיסכם אלפי שקלים ואף יותר מזה על שיפוץ וזו בדיוק הסיבה שאתם לא יכולים לחכות
למה צריך מאתר נזילות?
למה צריך מאתר נזילות?
מאתר נזילות יכול לאתר נזילות בקירות וגם במקומות המועדים ביותר, אך לא רק בקירות יכולות להתרחש נזילות וכדאי שנכיר את המקומות האחרים המועדים
כיצד להגן על המרתף מנזילות מים?
כיצד להגן על המרתף מנזילות מים?
מרתף עם נזילות הוא חשש גדול בקרב בעלי בתים, אבל למרבה המזל יש אמצעי מניעה רבים שניתן לנקוט כדי לסייע לשמור על מרתף יבש ללא נזילות.
איתור נזילות בחדרי אמבטיה
איתור נזילות בחדרי אמבטיה
ישנן נזילות שניתן למצוא באופן עצמאי ללא מאתר נזילות מקצועי ועבודה מתקדמת. בחדר האמבטיה, מקורות הנזילה הקלים, כוללים את מלכודת הכיור, את קווי אספקת המים (המחוברים ישירות לכיור ולשירותים) ואת טבעת השעווה שמתחת לאסלה.
הפתרון הטכנולוגי הטוב ביותר לאיתור נזילות
הפתרון הטכנולוגי הטוב ביותר לאיתור נזילות
כאשר מתגלה נזילה בתוך הדירה/הבית או מחוצה לו יש לדעת מה מקורה, מכשיר לאיתור נזילות מתקדם יכול לגלות את מקורה הבעיה ובכך למנוע בדיקות במקומות מיותרים אשר עלולים לפגוע במבנה
הטכנולוגיה החדשנית שמסייעת לאיתור נזילות מים
הטכנולוגיה החדשנית שמסייעת לאיתור נזילות מים
איתור נזילות מים הוא תחום לאיתור נזילות סמויות, שהן כל אותם המקרים בהם הנזק החיצוני ניכר וקל לזיהוי, אך מקור הנזילה נסתר וכך קשה למצוא ולתקן אותה.
איתור נזילות -  בדיקה שחוסכת כסף והרס של אינסטלטורים
איתור נזילות - בדיקה שחוסכת כסף והרס של אינסטלטורים
קבלו תסריט נפוץ שקשור להרבה מקרים של נזילות מים - ברגע שמבינים שמשהו לא כשורה שולפים את אחד המגנטים מארון החשמל ומתקשרים. האינסטלטור בצד השני של הקו ישמח להגיע בשביל להתרשם. מהר מאד הבדיקה הופכת לאלימה עם דפיקות פטישים, סטילבנד שמוחדר לצינורות והרבה ניחוש
למה חשוב לבצע איתור נזילות מים?
למה חשוב לבצע איתור נזילות מים?
למים יש תכונות עבירות יוצאות מן הכלל שמשמשות אותנו להולכתם בנוחות רבה. הבעיה מתחילה כאשר מתחוללת נזילה לא רצויה בתוך מבנה או מחוצה לו. במצב זה אנו מזמינים בעל מקצוע המומחה לנזילות מים שתפקידו לאתר את התקלה ולתקנה. עם זאת, לעיתים קרובות מתברר שהתקלה התרחשה
איך מאתרים נזילה במצלמה טרמית?
איך מאתרים נזילה במצלמה טרמית?
זיהיתם אצלכם נזילה? קחו בחשבון שכתם לח, עובש או טפטוף במקום מסוים אינם מעידים על מקור הנזילה, אלה רק על מוצא המים. ככה זה, המים תמיד מחפשים את הדרך הקלה ביותר לחלחל למטה. כתוצאה מכך מסתבר שנקודת הנזילה אינה בהכרח גם נקודת היציאה החוצה למקום הנראה לעין. אז
איך בוחרים מאתר נזילות?
איך בוחרים מאתר נזילות?
יש לכם נזילה בבית או בעסק? מחפשים מאתר נזילות? אינסטלטורים יש בשפע, אך רק מעטים באמת מבינים בנזילות ומסוגלים למצוא את מקור הבעיה מבלי לגרום לנזקים מיותרים. המפתח לאיתור נזילות נמצא בשילוב טוב בין ניסיון לבין שימוש יעיל בטכנולוגיה מתקדמת.
איתור נזילות מים במוסדות ובמפעלים
איתור נזילות מים במוסדות ובמפעלים
נזילות מים גורמות למגוון בעיות כמו נזקים למבנה, תשתיות, נזקים תברואתיים וכן נזק כספי. לעיתים קרובות פשוט אין ברירה ויש צורך אתר את הנזילה במקום. הסיבות הנפוצות לכך נובעות מהצורך לחסוך בעלויות מים חודשיות, דרישות רגולטוריות או בכדי למנוע התפשטות נזקים במנה
זיהוי וטיפול יעיל ומהיר במקור הבעיה - ייבוש רטיבות מתחת לריצוף
זיהוי וטיפול יעיל ומהיר במקור הבעיה - ייבוש רטיבות מתחת לריצוף
ייבוש רטיבות מתחת לריצוף נועד למצבים בהם אותרה הנזילה וטופלה וכעת נותרה רטיבות הכלואה בקיר או ברצפה ופוגעת במבנה.
איתור נזילות מים המלצות
איתור נזילות מים המלצות
כאשר מעוניינים באיתור נזילות מים המלצות מתקבלות בברכה. חשוב לדעת כי איתור הנזילות דרוש בכמה מקרים בהם ביצוע הבדיקה נעשה טרם רכישת דירה.
איך מבצעים ייבוש תת רצפתי?
איך מבצעים ייבוש תת רצפתי?
נדרשים לביצוע ייבוש תת רצפתי? חושדים שיש אצלכם רטיבות במבנה? סביר להניח שזה המצב. בכדי ליבש את המבנה ינקוט המומחה לאיתור נזילות בסדרת פעולות שכדאי להכיר:
הכירו פתרונות לייבוש רטיבות מתחת לריצוף
הכירו פתרונות לייבוש רטיבות מתחת לריצוף
אין ספק שהצפה מהווה את אחד הסיוטים הגדולים שעלולים להתרחש במבנה והכוונה בעיקר למים ולחות בתוך הקירות ומתחת לרצפות. הצפות נגרמות בדרך כלל בשל תקלות צנרת המים והביוב וכן בשל דליפת מי גשמים מהגג, קירות ואף בשל הצפה בכל האזור בשל גשם עוצמתי במיוחד.
צילום תרמי לאיתור נזילות מחיר ותמורה
צילום תרמי לאיתור נזילות מחיר ותמורה
איתור נזילות היה מאז ומעולם נושא בעייתי ולא פשוט בכלל. שגיאה, ולו הקלה ביותר, באיתור המיקום המדויק של נזילה, היתה גורמת מצידה לבעיה נוספת – חפירה מיותרת בקירות הבית ופגיעה אסתטית ובטיחותית בו ובדיירים שלו.
רטיבות בקיר פנימי -  הגורמים לרטיבות והמשמעות שלה
רטיבות בקיר פנימי - הגורמים לרטיבות והמשמעות שלה
רטיבות בקירות הבית איננה דבר של מה בכך.הרטיבות עלולה, אם תימשך לאורך זמן, להשפיע על היציבות של הבית בכללותו. רטיבות בקיר פנימי עלולה להיות בעייתית יותר, ובעלת השפעה מזיקה יותר הן על הבית עצמו והן על הבריאות של כל בני המשפחה.
רטיבות בקיר חיצוני - איך מתמודדים?
רטיבות בקיר חיצוני - איך מתמודדים?
החורף רק התחיל וכבר גיליתם כתם רטיבות על אחד הקירות החיצוניים של הבית? זה הזמן לטפל בעניין וכמה שיותר מהר. לרבים ישנה מחשבה מוטעית שבעיית רטיבות תיפתר מעצמה. הדבר כמובן אינו כך- להיפך. רטיבות בקיר חיצוני מעידה על כך שהמים מצאו להם דרך קלה יותר לזרום כלפי
בדיקת רטיבות – אז והיום
בדיקת רטיבות – אז והיום
אחד מה"סיוטים" של אנשים רבים כולל את רגע הגילוי של כתמי רטיבות על התקרה או על אחד מקירות הבית.
גילוי נזילות מים – להיות מוכנים מבעוד מועד
גילוי נזילות מים – להיות מוכנים מבעוד מועד
דמיינו לעצמכם את הסיטואציה הבאה: חורף בחוץ, אתם יושבים בבית החם ושומעים מבחוץ את הגשם מטפטף באיטיות, אבל אז, אתם קמים ומגלים שהגשם פסק מזמן והטפטוף שאתם שומעים הוא מתוך הבית שלכם.
איתור נזילות במצלמה טרמית
איתור נזילות במצלמה טרמית
ישנן שיטות מתקדמות לאיתור נזילות במצלמה טרמית ללא הרס של קירות או של הרצפה וזאת בעזרת מצלמה טרמית ייעודית.
צרו קשר
חייגו עכשיו
072-3930090
חוות דעת וייעוץ ראשוני ללא עלות
השאירו פנייתכם כאן